Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

KOMENTÁŘ K ZÁPASŮM

Týniště – Náchod B/ Provodov 0:2

Náchodské rezervě vstup do sezony vychází na výbornou. Po šesti odehraných kolech se svěřenci trenéra Vejpravy vyhřívají v čele I. A třídy a svou pozici o víkendu uhájili i na hřišti Týniště. To poprvé v utkání inkasovalo ve 36. minutě, když se prosadil sváteční střelec Schärfer. Na konečných 0:2 upravoval v 67. minutě naopak spolehlivý a pravidelný kanonýr Pavlíček. Defenziva náchodského celku si navíc připsala další nulu, soupeři tak zatím náchodskou obrannou vozbu pokořili ze šesti zápasů pouze třikrát.

Náchod B/Provodov – Česká Skalice 3:0

Derby se vším všudy. Ofenzivně laděný zápas byl přehlídkou šancí na obou stranách, jenže zatímco hosté své příležitosti využít nedokázali, domácí byli v zakončení podstatně produktivnější.
Už v 8. minutě střelu Pípka tečoval těsně před skalickým gólmanem spoluhráč Kožený a domácí vedli 1:0. I v dalších minutách bylo rušno před oběma brankami, Skalice měla několik stoprocentních šancí zápas minimálně srovnat, jenže přišel trest domácích. V samém závěru prvního poločasu dvakrát udeřili zásluhou Pavlíčka – 3:0.
Po změně stran se obraz hry nezměnil. Obě mužstva se tlačila do zakončení, jenže na rozdíl od první půle se už diváci další branky nedočkali.

Náchod B/Provodov – Police nad Metují 2:0

Zajímavé utkání bylo k vidění v Provodově, kde se představila v úvodu sezony trápící se Police nad Metují. A hosté svou nepohodu předvedli i tentokrát.
Do 20. minuty se hrálo oboustranně pohledné a vyrovnané utkání, to ale převážil na stranu domácích z první vážnější akce mladíček Pavlíček – 1:0. Ve zbytku první půle byli domácí aktivnější, pojistku ale už nepřidali.

Do druhé půle poslali hosté do hry Klapkovského, který hru Police výrazně oživil. Hosté se tlačili do zakončení, jenže při nich nestálo štěstí. Hned dvakrát totiž orazítkovali brankovou konstrukci. A tak se opět potvrdilo tradiční nedáš-dostaneš. Čtvrt hodiny před koncem pečetil výhru domácího celku svou druhou trefou Pavlíček.

Nové Město n. M. – Náchod B 1:1 (0:0), pen. 4:2.

„Náchod byl lepší na míči i v kombinaci, ale do šancí jsme je moc nepouštěli,“ ohlíží se za utkáním novoměstský trenér Petr Dudek. Podle něj ale jinak bylo derby naprosto vyrovnané. Hosty dostal do vedení v 51. minutě Sobotka, do penaltového rozstřelu pak poslal zápas deset minut před koncem Srubjan.

„Penalty už jsou loterie, štěstí se tentokrát přiklonilo k nám,“ dodal Dudek. Náchod přitom zkoušel hosty v samém závěru rozhodit střídáním brankářů, když Weissera nahradil zkušenější Baláž. Ani tento tah ale náchodské rezervě k bonusovému bodu nepomohl.