Založit webové stránky nebo eShop

VÝSLEDKY A KOMENTÁŘ K ZÁPASŮM

PŘEDMĚŘICE – PROVODOV 3:6

Souboj tabulkových sousedů přinesl zajímavou ofenzivní podívanou. V té se první prosadili už po čtvrt hodině hry hostující fotbalisté, kteří se brankou Nožky ujali vedení 1:0. O sedm minut později přidal Vrabec druhý gól hostů, jenže domácí záhy snížili Pekáčem na 1:2. Po půl hodině hry však vrátil Provodovu dvoubrankový náskok Vlček – 1:3. Krátce před přestávkou ale domácí Pekáč svou druhou trefou v utkání snížil na poločasových 2:3.

Utkání se definitivně začalo lámat až v poslední dvacetiminutovce. V 70. minutě totiž vyrobil domácí Strakatý penaltový zákrok, po němž si navíc prohlédl druhou žlutou kartu a putoval do sprch. Nařízenou penaltu proměnil D. Hlava – 2:4. Domácí se však nehodlali smířit s osudem a Pekáč svým třetím gólem v zápase ještě vykřesal jiskru naděje – 3:4. Definitivní klid vnesl na kopačky Provodova až v samém závěru kanonýr D. Hlava, který brankami v 85. a 88. minutě uzavřel účet ofenzivní přestřelky na konečných 3:6.

Sestava Provodova: Fähnrich – Bogusz, Goll, Čtvrtečka, Punar – Kratěna, Kuru, Vlček (83. Bek), Vrabec (46. Khun) – Nožka, D. Hlava.

PROVODOV – DOUDLEBY 3:2

Zápas s infarktovou koncovkou byl k vidění v Provodově, kde se na úvodní gól čekalo jen šest minut, než první gólovou akci zakončil domácí Vlček – 1:0. Hubený náskok pak Provodovští drželi téměř celý poločas, v jeho závěru však dostali hosté výhodu pokutového kopu, který proměnil Chudousek – 1:1.

Provodovu vyšel i vstup do druhé půle, když ve 47. minutě vrátil vedení na domácí kopačky Khun – 2:1. Doudleby však dokázaly i podruhé v zápase srovnat, tentokrát v 73. minutě zásluhou Chudého – 2:2. Utkání pak pomalu spělo k penaltové loterii, kterou však domácí nakonec odmítli. V poslední minutě nařídil zkušený rozhodčí Medlík proti hostům pokutový kop, který proměnil kanonýr D. Hlava – 3:2.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Punar, Čtvrtečka, Bogusz – Bek, Vlček, Kuru, Nožka – Khun, D. Hlava.

OPOČNO – PROVODOV 3:1

V neděli všechno hrálo proti Provodovu. Kromě těžkého terénu, který byl ale pro oba celky stejný, se však hosté ještě potýkali s výraznými absencemi v sestavě.

Přesto Provodovští odehráli v Opočně naprosto vyrovnanou partii, které by více slušela remíza. Bezbrankovým stavem mohl pohnout jako první hostující Punar, jenže nařízený pokutový kop neproměnil. A tak se skóre měnilo až ve 38. minutě zásluhou domácího Smoly – 1:0.

Pět minut po změně stran se Provodov dočkal díky Nožkovi zaslouženého vyrovnání, z toho se ale radoval jen deset minut. To znovu překlopil misky vah na stranu Opočna Pfeifer – 2:1. Naději na bodový zisk držel Provodov až do samého závěru. V 90. minutě však sudí nařídil proti hostům pokutový kop, který proměnil ve třetí opočenský gól Hrabar – 3:1.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Čtvrtečka, Dudek, Bogusz (54. Samko) – Chytrý, Kuru, Punar, Bek – Nožka, J. Franěk

TŘEBECHOVICE – PROVODOV 2:3

Zajímavé utkání se hrálo v Třebechovicích, kde si domácí chtěli udržet bodový odstup od dotírajícího Provodova. A zápas také začal hodně zhurta. Ve 21. minutě se sice domácí ujali vedení, jenže o dvě minuty později nařídil sudí Prinz proti Třebechovicím pokutový kop, který Vrabec proměnil – 1:1. Ve 38. minutě ukázal své gólové nadání hostující D. Hlava, jenž otočil zápas na stranu Provodova – 1:2. Krátce před přestávkou ještě hasil rodící se šanci hostů jen za cenu vyloučení domácí Lochman a Třebechovice čekala druhá půle v deseti. A přesilovku využili hosté bleskově, ve 43. minutě upravil na poločasových 1:3 Khun.

Dvougólový náskok držel Provodov do 63. minuty, kdy dostal zápas nový náboj – 2:3. V 83. minutě nejprve vyrovnal počet hráčů na hřišti svým vyloučením Hlava, aby vzápětí projevil nesouhlas s vedením zápasu jeho spoluhráč Kratěna a rovněž on byl vyloučen. Oslabení však Provodov zvládl a z Třebechovic si odvezl nesmírně cenné tři body.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Čtvrtečka, Punar, Vrabec – Khun, Kratěna, Kuru, Nožka (76. Zítko) – Bek, Hlava.

PROVODOV – VAMBERK 8:1

Domácí pokračují v zápase, v nichž se diváci rozhodně nenudí. Domácí měli od úvodní minuty duel pod kontrolou a tentokrát to dokázali vyjádřit i gólově. V 17. minutě odstartoval svůj šesti-gólový zápis kanonýr Hlava, který přidal svou druhou branku hned o osm minutě později – 2:0. Po půl hodině hry překazil Hlavův čistý hattrick Nožka, neboť o čtyři minuty později se potřetí v zápase zapsal do listiny střelců znovu Hlava – 4:0. Hosté sice vzápětí využili nepozornosti domácích a korigovali na 4:1, jenže to bylo z jejich strany v tomto zápase vše. Krátce před poločasem totiž zvyšoval už na 5:1 opět Hlava.

Svůj pátý gól v zápase přidal Hlava po hodině hry, na 7:1 dával v 70. minutě veterán Zítko a gólový zápis povedeného nedělního podvečera podtrhl v poslední minutě opět Hlava – 8:1.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Dudek (66. Voborník), Čtvrtečka, Bogusz (56. Zítko) – Nožka, Bek, Kratěna, Kuru – Samko, Hlava.

MALŠOVICE – PROVODOV 4:0

Domácí vlétli do utkání jako uragán a než se Provodovští probrali, bylo prakticky rozhodnuto.

Na první gól se čekalo jen devět minut, když se trefil domácí Ninger. Na 2:0 upravoval o čtyři minuty později Krejčí a za dalších pět minut přidal Ninger svůj druhý a domácí třetí gól. A po půl hodině už to bylo 4:0. Provodov se sice v dalším průběhu utkání zvedl, jenže gól mu tentokrát souzen nebyl. „Co dovedou někteří hráči nedat, to je umění,“ posteskl si nad produktivitou svých svěřenců v Malšovicích hostující trenér Petr Dudek.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Čtvrtečka, Punar, Vrabec – Kuru, Vlček (46. Dudek), Kratěna, Nožka – Bek, Hlava.

PROVODOV – ČESKÉ MEZIŘÍČÍ 5:1

Domácí předvedli proti Českému Meziříčí festival zahozených brankových příležitostí. „Mělo to skončit snad 20:2,“ neskrýval rozčarování nad laxností v zakončení svých svěřenců trenér Provodova Petr Dudek.
Přesto domácí už po dvaceti minutách vedli 3:0 a utkání vedli k exhibici.

Poprvé se skóre měnilo po čtvrt hodině hry, kdy se prosadil kanonýr David Hlava – 1:0. O dvě minuty později zvyšoval Khun na 2:0 a ve 20. minutě to bylo po druhé brance D. Hlavy už o tři góly – 3:0. Pak však přišlo střelecké trápení domácích, kteří se opět gólově prosadili až po změně stran. V 58. minutě zkompletoval hattrick D. Hlava a na 5:0 dával dvacet minut před koncem utkání Nožka. O poslední slovo se však přihlásili hosté z Českého Meziříčí, kteří v 87. minutě korigovali na pro ně hodně přijatelných 5:1.

Sestava Provodova: Fähnrich – Goll, Čtvrtečka, Punar, Bogusz – Vrabec, Kratěna, Vlček (62. Samko), Khun – Bek (46. Nožka), Hlava.

VELKÉ POŘÍČÍ – PROVODOV 2:0

Derby začali domácí pěkně od podlahy. Už v první minutě Dobýval centroval do vápna Provodova, kde domácí Pařízek minul prázdnou branku svého bývalého oddílu. Další velkou šanci si připravili domácí fotbalisté v 10. minutě, kdy střelu Goise vykopával jeden z provodovských hráčů z brankové čáry. Velké Poříčí dokázalo svou úvodní převahu přetavit ve vedoucí gól v 19. minutě, kdy akci Sona s Dobývalem zakončil druhý jmenovaný nekompromisní ranou do šibenice – 1:0. Vyrovnání mohlo přijít po půl hodině hry, kdy domácí stoper Lokvenc neodhadl let míče, ten jen přeplachtil a provodovský kanonýr Hlava pelášil sám na Vacha. Gólman Poříčí mu však dobře zmenšil střelecký úhel, a tak Hlava branku vůbec netrefil.

Na zhoršujícím se terénu se ve druhé půli fotbalovost obou týmů postupně vytrácela a oba celky se stále častěji uchylovaly k nakopávaným míčům. Vyrovnání měl ve 48. minutě na hlavě hostující Goll, který po přímém kopu hlavičkoval do tyče domácí branky. Hra se hned vzápětí přelila na druhou stran, kdy šli na jediného obránce Son s Pařízkem, jenže svou šanci nevyužili. Po hodině hry domácí Flaška přenesl hru dlouhým nákopem do vápna Provodova, kde Son upravil na 2:0. Hned vzápětí mohl přidal třetí branku opět Son, jenže těsně minul. Hosté se mohli vrátit do hry v 78. minutě, kdy Flaška ve vápně nedovoleně zastavil Khuna a kopala se penalta. Tu však Vacho chytil. A poříčský brankář se o chvíli později vyznamenal i proti další gólovce Provodova. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovnost a poctiví přístup, a všem divákům, kteří dorazili, že nás za tak nefotbalového počasí podpořili,“ dodal k utkání Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra.

Sestavy – Velké Poříčí: Vacho – Lokvenc, Flaška, Stříbrný, Novák – Chmelík, Hubka, Pařízek, Gois (68. Hanzlík – Son, Dobýval. Provodov: Voborník – Bek (67. Bogusz), Goll, Čtvrtečka Punar – Khun, Kratěna, Kuru, Vrabec – Nožka, Hlava.

Provodov – Lípa nad Orlicí 7:7,nna penalty 4:5

Domácí nastoupili bez sedmi hráčů základní sestavy, což se také záhy projevilo. Po čtvrt hodině hry totiž hosté vedli 3:0 a Provodov byl zralý na ručník. Jenže pak se domácí zmátořili a třemi góly v rozmezí čtyř minut srovnali na 3:3. Závěr poločasu ale opět patřil hostům, kteří dvěma trefami odskočili na 3:5.

Provodovu nevyšel ani vstup do druhé půle, když v 70. minutě prohrával už 4:7. Ani to však domácí nezlomilo, třemi góly srovnali a dokonce sahali po vítězství. To však nakonec po penaltovém rozstřelu připadlo Lípě, neboť Provodov penalty neumí a prohrál v nich už podvanácté za sebou.

Sestava Provodova: Fähnrich – Bek, Kosinka (46. Zítko), Čtvrtečka Punar – Nožka, Goll, Kratěna, Kuru – Dudek (75. Voborník), Hlava.

Česká Skalice – Provodov 5:3

První čtvrt hodina jasně patřila Provodovu, který se také už po pěti minutách hry ujal brankou Hlavy vedení – 0:1. O chvíli později Provodov zahodil další tutovku a poté se už hra začala postupně vyrovnávat. V 18. minutě se pak vyrovnalo také skóre, když na poločasových 1:1 srovnal Sedláček. Zbytek první půle se odehrával spíše uprostřed hřiště.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a zaslouženě šli také v 51. minutě po druhé trefě Sedláčka do vedení – 2:1. Provodovským sebevědomým však inkasovaná branka neotřásla a o chvíli později Vrabcem hosté srovnali na 2:2. Ve Skalici se hrál fotbal nahoru-dolů, což dvě stovky divákům jen kvitovalo. Hosté se ještě jednou ujali vedení (2:3), jenže to bylo z jejich strany v tomto zápase vše. V domácím dresu se totiž probudil kanonýr Valeš, který nejprve v 71. minutě srovnal na 3:3, v 78. minutě otočil na 4:3 a za dalších pět minut dal pečeť na skalické vítězství v poměru 5:3.

Česká Skalice: Jakl – Novotný, Kožený, Zítko, Koza (62. Novák) – Panenka (90. Resler), Voráček, Hanel, Šrajbr (88. Mertlík) – Valeš (89. Pácalt), Sedláček.

Provodov: Voborník – Vrabec, Goll (46. Nožka), Čtvrtečka, Punar – Kuru, Dřízal, Kratěna, Khun – Vlček (76. Bogusz), Hlava.

Provodov – Častolovice 8:1

Jednoznačná záležitost domácích, kteří svou převahu konečně dokázali vyjádřit i brankově. Největší podíl měl na provodovském vítězství autor hattricku Milan Zelený. Ten započal svůj střelecký večer už ve 3. minutě, ve 26. minutě přidal druhý a za dalších šest minut i svůj třetí gól.

Na čtvrtou trefu si musela stovka přihlížejících diváků počkat až do 54. minuty, kdy se střelecky prosadil Punar. Po hodině hry skončilo utkání pro jeho hrdinu, Zeleného, který byl střídán s podezřením na zlomenou klíční kost. „Milanovi všichni přejeme brzké uzdravení,“ říkal smutně po zápase domácí kouč Petr Dudek. Jeho svěřenci však nepolevovali a hned v 62. minutě Fraňkem zvyšovali na 5:0. To už hosté hráli bez vyloučeného Nováka a přesilovku Provodov dokázal využít ještě třikrát. Dvakrát se o to zasloužil ostrostřelec David Hlava a gólový účet zápasu uzavřel, po snížení hostů v 84. minutě, domácí Bogusz – 8:1.

Sestava Provodova: Fähnrich – Nožka, Goll, Punar, Bogusz – Kuru, Dřízal, Kratěna, Khun – Zelený (60. Franěk), Hlava.

Albrechtice – Provodov 4:6

V Albrechticích bylo k vidění hodně vyhrocené utkání, v němž domácí balancovali na hranici regulérnosti. Hosté se nechali touto hrou strhnout a navíc nezachytili začátek utkání, v němž šli domácí v 16. minutě do vedení – 1:0. Provodov se probudil až po dvaceti minutách a třemi góly Davida Hlavy otočil skóre na poločasových 1:3.

Do druhé půle vstoupil Provodov hodně lehkovážně a hned za to ve 47. minutě pykal – 2:3. Provodov opět nahodil motory a nejprve Nožkou ve 49. minutě, a poté gólem Kuru odskočil v 58. minutě na 2:5. Domácí to však nezabalili a dvěma trefami v rozmezí 61. a 67. minuty snížili na 4:5. Ve zbytku utkání se Provodov strachoval o výsledek, pečeť na jeho vítězství dal až v nastaveném čase z pokutového kopu D. Hlava – 4:6. „Jestli budeme hrát takto neukázněně, tak za to budeme dříve nebo později těžce pykat,“ zlobil se po utkání hostující trenér Petr Dudek.

Sestava Provodova: Fähnrich – Khun, Goll, Punar, Kratěna – Kuru, Dudek (65. Samko), Vrabec, Bogusz – Nožka, Hlava.

Provodov – Solnice 1:1, na penalty 3:5

Domácí vstoupili do utkání hodně nervózně, a to se na jejich hře v první půli také projevilo.

Solnice byla naopak fotbalovější, jenže to ji v úvodu zápasu k ničemu nebylo. V 9. minutě totiž natáhl z pětatřiceti metrů domácí veterán Dřízal a Provodov šel do vedení – 1:0. Ani vedoucí branka nesetřásla z Provodova zbytečnou nervozitu, a tak se opět do hry dostala Solnice. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 39. minutě, kdy si po pěkné akci srazil nešťastně míč do vlastní branky domácí Vítek – 1:1.

Až při vstupu do druhé půle nechali domácí nervozitu v kabině a převzali nad utkáním iniciativu. Provodov si vytvořil několik velmi dobrých příležitostí, jenže je neproměnil. Tu největší spálil kanonýr D. Hlava, který šel sám na gólmana, toho přehazoval, jenže přehodil i branku. Zápas tak nakonec dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém byli šťastnější a přesnější hosté ze Solnice.

Sestava Provodova: Voborník – Bogusz (46. Dudek), Punar, Vlček (68. Samko), Vítek (80. Zelený) – Nožka, Goll (66. Bek), Kratěna, Dřízal – Kuru, D. Hlava.